Coreea Fans
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Coreea Fans

Coreea Fans
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top postatori
Lee Ji Ra
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
Kichi-b00m
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
OhanYi
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
Gaby
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
Mariya
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
Green.
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
Berry
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
Burial.Applicant]_
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
Boomie
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
Ina Says
News Vote_lcapNews Voting_barNews Vote_rcap 
News Pageviews=0
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 News

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Kichi-b00m
Membru Suprem- V.I.P
Membru Suprem- V.I.P
Kichi-b00m


Mesaje : 1253
Reputatie : 7
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 30
Localizare : Barlad...Vaslui

News Empty
MesajSubiect: News   News Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 10:46 am

Who’s the summer hit?!

News Hotsummerbyechostarzd3j



Vara a venit, soarele arde cu putere … si parca nu prea ai chef sa iesi din casa, preferi sa stai in camera ta cufundat/a in k.pop, savurand o inghetata.
Vedetele din Coreea isi pregatesc arsenalul de melodii, pregatind remake-uri sau noi cantece care cuceresc publicul.

٭ Kim Hyun Joong a fost primul cantaret al momentului care a intampinat vara cu doua noi clipuri ce nu pot fi ratate – daca inca nu le-ai vazut, te poti bucura de ele mai jos:



٭ Daca ai chef de o vara ‘hot’, chiar foarte hooooooot, fetele de la f(x) te poftesc sa canti si sa dansezi alaturi de ele, in cel mai nou videoclip – fresh si foarte colorat – intitulat “Hot Summer” [melodia este un remake dupa o melodie a trupei Monrose] ~ check it:


Pentru cei ce au chef de putin rock, combinat cu pop si sunete de tobe patrunzatoare, Heechul ca invita sa ascultati melodia noii trupe de la SM – M&D, formata din membrul SuperJunior si Jungmo din Trax.Videoclipul “Close Our Mouth” reuneste componenti ai BEAST, Ft.Island, Miss A si multi alti artisti, rezultand un MV spectaculos, perfect pt o zi torida ~ check the MV:


٭ In caz ca iti plac baladele,te anuntam ca baietii de la B1A4 au revenit pe scena, cu un nou video pentru melodia “Only Learnt Bad Things”, cantec inclus pe mini-albumul de debut al baietilor – “Let’s Fly”.Look’ul proaspat al trupei – mult mai matur dar la fel de dragut – a incantat fanii din toata lumea.Mai jos gasiti videoclipul ~ nu uitati sa-l vizionati!


٭ Si daca esti ‘clubbing addict’, 2PM te pofteste sa ridici mainile sus in noul videoclip “Hands Up” – ridica mainile, sari, distreaza-te, uita de tot si de toate alaturi de baietii de la 2PM!


٭ Fetele de la Apink, isi incearca deasemenea norocul, cu “It Girl” ~ un nou MV ce arata – ca si in clipul de debut – naturaletea fetelor si dragalasenia lor.Desi cantecul nu face referire la ‘vara’, e perfect pentru o dupa-amiaza calduroasa deci nu uita sa iti rapesti 5 minute si sa asculti noua melodie pe care Cube Ent. ne-o ofera cu ajutorul trupei Apink:


٭ Muzica de cartier?!Nu chiar … Desi rappul baietilor din Block B si imaginile de incepul ale noului clip te duc cu gandul la asta, melodia este mai degraba perfecta pentru distractie in compania prietenilor. Ritmul ‘bom-bom’ te cuprinde inca din primele secunde si te face sa dai ‘REPLAY’ si sa ii revezi pe simpaticii din Block B. Daca si tu esti un ‘Block B lover’, dar daca nu cu siguranta o sa devi dupa vizionarea acestui nou clip ~ check it out:


٭ Seara se asterne, soarele apune, iar pe fundal se aude noua melodie a fetelor de la Secret, “Moonlight” … frumos scenariu, nu?Ei bine, puteti incerca toti aceasta experienta, indiferent ca soarele apune sau rasare, melodia trupei Secret este perfecta vara asta ~ merita ascultata:


٭ Nici IU nu se lasa mai prejos si intampina si ea vara cu o noua melodie – mai lenta, asa cu ne-a obisnuit


٭ Si daca va era dor de 4minute, sau va intrebati ce mai fac fetele, sa stiti ca ele au lucrat din greu in ultima perioada, inregistrand pentru melodia “Silly Boy” – alaturi de rapperul trupei B2ST – iar MV-ul se regaseste pe mini-albumul trupei 015B, lasanat acum 2 zile de Cube Ent


Ft.Island spun si ei „Hello Hello” publicului – intr-o melodie ce nu trebuie ratata:


٭ YG Ent. se pregateste de lansarea noului clip 2ne1 – in doua zile ne vom putea bucura de muzica buna cu care fetele ne-au obisnuit – desi momentan ne tin in suspans, puteti asculta cantecul [versiunea completa] iar noi vom reveni cu MV-ul in curand.


٭ Si baietii de la SHINee pregatesc surprize fanilor, ei pregatind un nou videoclip ce va fi lansat luna viitoare [in jurul datei de 12 Iulie], insa momentan nu au dezvaluit nici-un teaser pentru viitorul comeback, dar cu siguranta SM investeste si munceste din greu pentru comeback’ul celor de la SHINee.

Momentan acestea sunt cantaretii care au spus “Bun venit, vara!”, dar cu siguranta in urma lor vin si alte trupe ce vor zgudui industria k.pop/

Tu ce parere ai, care este cel mai ‘hottest’ hit al verii 2011?
Sus In jos
Lee Ji Ra
Admin Fondator
Admin Fondator
Lee Ji Ra


Mesaje : 1619
Reputatie : 18
Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Turnu Magurele

News Empty
MesajSubiect: Re: News   News Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 11:01 am

Eu zic ca cel mai hot este Kim Hyun Joong- Break Down :> :]]
Sus In jos
https://coreeafans.forumgratuit.ro
Burial.Applicant]_
Membru Junior
Burial.Applicant]_


Mesaje : 142
Reputatie : 4
Data de inscriere : 10/06/2011
Varsta : 27
Localizare : 서울

News Empty
MesajSubiect: Re: News   News Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 11:43 am

Block B - Tell Them.
Sau mă rog ; e doar părerea mea . Dar nu pot spune că nu ascult Hello Hello de câteva zile încoace fără pauză , sau că (,) chiar ador clipul celor de la M&D - Close Our Mouth : ))
Sus In jos
http://wasabitheatre.forumz.ro/
Kichi-b00m
Membru Suprem- V.I.P
Membru Suprem- V.I.P
Kichi-b00m


Mesaje : 1253
Reputatie : 7
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 30
Localizare : Barlad...Vaslui

News Empty
MesajSubiect: Re: News   News Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 12:39 pm

B1A4 - Only Learnt Bad Things(ca MV si poveste) si M&D - Close Our Mouth(ca mel.),deocamdata...dar lista nu e completa,deci nu pot spune cu certitudine ca pt mine unul din 2 este hitul verii!Cine stie cu ce ne vor surprinde baietii de la SHINee...mai mult ca sigur e ceva super waw!!!
Sus In jos
Mariya
Membru Superior
Mariya


Mesaje : 317
Reputatie : 2
Data de inscriere : 19/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Giurgiu

News Empty
MesajSubiect: Re: News   News Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 2:37 pm

Pentru mine hitul verii este "Close Ur Mouth" imi place mult de tot ^^
Sus In jos
Kichi-b00m
Membru Suprem- V.I.P
Membru Suprem- V.I.P
Kichi-b00m


Mesaje : 1253
Reputatie : 7
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 30
Localizare : Barlad...Vaslui

News Empty
MesajSubiect: Re: News   News Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 12:59 am

Lee HongKi si Choi Jong Hoon vorbesc despre fostele lor iubite mai in varsta
News 20110212hongki


La MBC -“Quiz to Change the World“ Lee Hong Ki de la F.T. Island a vorbit despre vremurile in care a avut o iubita mai mare decat el.

Cand a fost intrebat de beneficiile pe care le ai atunci cand te intalnesti cu cineva mai mare Hong Ki a raspuns: “Te face sa te simti in largul tau.Cand ne intalneam nu ma simteam in nici un fel preseat.Ea imi cumpara pranzul,ma lua de acasa si dupa ce veneam din oras tot ea ma aducea.Odata mi-am pierdut mp3-ul si ea mi-a cumparat unul nou a doua zi.”

Cu toate astea exista si dezavantaje.Hong Ki a vorbit si despre aceasta problema: “Cand ai 18 ani si te intalnesti cu cineva mai mare cu 8 ani decat tine brusc incepi sa te maturizezi.” El a admis: “Cu cat ma intalneam mai mult cu ea,cu atat mai mult vroiam sa ma intalnesc cu persoane de varsta mea.”

Choi Jong Hoon tot de la F.T. Island a marturisit ca si el a avut o iubita cu 6 ani mai mare: “Sa te intalnesti cu cineva mai mare decat tine este dificil.Dupa aceasta iti doresti tot mai multe persoane de varsta ta in jur”
News Leehongki460x809

Sus In jos
Kichi-b00m
Membru Suprem- V.I.P
Membru Suprem- V.I.P
Kichi-b00m


Mesaje : 1253
Reputatie : 7
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 30
Localizare : Barlad...Vaslui

News Empty
MesajSubiect: Re: News   News Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 1:06 pm

F.T. Island isi iau la revedere cu “Hello Hello” la Inkigayo
News 20110626ftislandinkio


Desi nu a trecut prea mult timp,baietii din F.T. Island isi iau la revedere astazi in emisiunea de pe SBS - Inkigayo dupa o luna cu promovari pentru “Hello Hello“.

Verifica show-ul mai jos,care include si un bonus- “Patbingsu” !
Sus In jos
Kichi-b00m
Membru Suprem- V.I.P
Membru Suprem- V.I.P
Kichi-b00m


Mesaje : 1253
Reputatie : 7
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 30
Localizare : Barlad...Vaslui

News Empty
MesajSubiect: Re: News   News Icon_minitimeMier Iun 29, 2011 3:38 am

FT Island lanseaza “Let it go!”
News 20110629ftislandlego2


Tocmai ce au lansat “Hello Hello” baietii de la F.T. Island ne-au pregatit inca un single lansat pe piata muzicala nipona denumit “Let It Go“.

In videoclip F.T. Island poarta costume negre dezvaluind un look rock alaturate de cadre colorate simplu ce sunt integrate intr-un mod original in clip potrivindu-se ca o manusa versurilor si sound-ului melodiei.

Single-ul acesta le va acorda cu adevarat recunostinda pe care o merita drept scriitori,compozitori si cantareti ale propriilor melodii.Acest lucru aratand ca baietii sunt artisti completi.

Single-ul va include 3 track-uri: “Let It Go” (scris de : Lee Hongki and Choi Minhwan, si compus de Choi Jonghoon), “Dream Sky” (scris de: Song Seunghyun, si compus de el impreuna cu Choi Minhwan) si cel de al treilea “Someday” (scris si compus de Lee Jaejin).

Privi mai jos rezultatul muncii lor:
Sus In jos
Continut sponsorizat





News Empty
MesajSubiect: Re: News   News Icon_minitime

Sus In jos
 
News
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» News
» News
» News
» News
» News

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coreea Fans :: KPOP :: FT Island-
Mergi direct la: